Afgán hagyományos Kicsiknek játékok

afgán gyerekek közepette is a nyugtalanság és a rémület egy polgárháború , továbbra is játszani a hagyományos játékok . Ezek a tevékenységek kitartást ellenére megszakítás az oktatás hiánya az iskolák, a szétszakított családok által a konfliktus , és a mindig jelenlévő fenyegetése sérülés és a halál . Gyerekjátékok Afganisztánban is folytatódott , annak ellenére, vallási törvények által támogatott tálibok tiltó játékok, mint a babák , sárkányokat és a kitömött állatok . Aaqab

Aaqab ( Eagle ) egy tag játék . Az egyik gyerek a sas , és ül egy sziklán . A többi gyerek , vagy galambok , állni a hazai bázis vagy biztonságos területre. A gyerekek elhagyják a biztonságos területen, és úgy tenni, mintha galambok hierarchia a földön az élelmiszer. A gyermek, aki a sas elhagyja a rock és üldözi a többi gyerek . Amikor a sas megérint egy gyerek , az a gyerek ki a játék . Játék addig tart, amíg az utolsó galamb ki . Egy másik sas , majd választott .
Bujal Bazi

Bujal Bazi egy olyan játék , ami hasonlít golyók , de játsszák a juh vagy kecske csontocskákkal . Sok regionális eltérések , de a cél a játék, hasonló a golyók , hogy ütni az ellenfél csontocskákkal ki egy kört rajzolt a porba .
Gudi – paran- jangi

Gudi – Párán – jangi , ami azt jelenti, repülő báb vagy baba harc , a nemzeti időtöltés a kite – harcok, betiltották a tálibok nem muszlim , amikor a rezsim volt hatalmon . Sárkányeregetés , ellentétben a hobbi , hogy más részein a világ , a versenysport . Afgán sárkányok nincs farka . Ragasztó kevert rizzsel és őrölt üveget alkalmaznak a kite húr . Kite szórólapok gyakran viselnek bőrkesztyű sérülések elkerülése érdekében , hogy a kezüket a húr . A cél ennek a szórakozás , hogy elvágja a kite húr vagy foszlány a kite tartozó ellenfél .
Kabaddi

Kabaddi olyan játék, amely hagyományosan játszott afgán fiú de , a kortárs és a nemzetközi sport , elismeri a lányok . Két formája Kabaddi : Gaminee Kabaddi és Amar Kabaddi
< p> Gaminee Kabaddi , a játék terület mintegy 14 yard , 10 yard , osztva a vonal két részre . A játék két 20 perces készletek szünet öt percet, hogy átáll a váltakozó védekezés és a támadás . Két csapat a 12 játékos , hét a pályán és öt tartalék , akik versenyeznek egymással a pontszámok megérintésével , vagy készítse el a játékosok az ellenfél . A játék elején az oldalsó megnyerte a dobás , hogy menjen először küld egy támadó , aki belép az ellenfél térfelére . A Raider énekek ” kabaddi – kabaddi ” , ahogy megpróbálja megérinteni bármely vagy minden játékos az ellenkező oldalon , és visszatérni a hazai pálya egy szuszra . Az a személy, akit a támadó érinti majd ki . A szemben álló csapat célja , hogy tartsa a támadó és megáll , hogy visszatérjen a bírósághoz , amíg a támadó vesz egy nagy levegőt . Ha a támadó nem tud visszatérni a csapattársai , miközben ő énekli ” kabaddi “, akkor ő ki . Minden csapat felváltva küld egy játékos a másik csapat térfelére . Hibákat nevezzük , és a játékos tegye ki a játék, ha a játékos kilép a játékteret , vagy ha bármely testrészével megérinti a talajt a határon kívül . Minden csapat kijelenti Lona ( vagy két pont) , ha az egész ellenzék nyilvánítják ki .
< P > Az Amar formában Kabaddi , a játék általában játszott két 20 perces félidő , vagy lehet játszani 10 vagy 15 percig . A játék egy kör egy elválasztó vonal a terület két részre . Minden csapat áll 4-5 fosztogatók és 05:55 dugók . Csak négy dugók engedélyezettek a pályán . Minden alkalommal, amikor a dugó megakadályozza, hogy egy támadó a megy vissza az ellenzék kiindulópontja , a dugó a csapat kap egy pontot . Amikor egy raider címkék egyik dugók és visszatér csapata kezdő terület , hogy egy pont a támadó csapat . Csak egy ütköző cél a támadó a címkézés . Ha több, mint egy stopper címkék a támadó , akkor a pont oda a támadó csapat . Ha a stopper megnyom egy raider vagy raider tolja ki a határokat, akkor a pont oda a csapat az egyik még mindig áll a játszótér . Ha mind a támadó és dugó megy a határokat egy időben , akkor nincs csapat kap egy pontot .
Khusay

A játékosok két csapat , akik sorban fel átellenes végein egy olyan területen , két vonal mentén egymással szemben . Egy kis kör , amely képviseli a cél rajzolt a közepén minden csapat sor . Minden játékos tartja a ( mert ez a fiú a játék ) jobb láb mögött a hátsó bal kezével . Ha valaki kiabál : ” Gyerünk! ” , A játékosok minden csapat célja, hogy elérje a másik csapat kapujába , miközben megakadályozza a másik csapat elérje a célját. & # XA0 , a játékosok megáll az ellenfelek azáltal, hogy elveszítik az egyensúlyukat , és állni a két láb. A játékosok, akik elveszítik az egyensúly ki a játék . A játékos , aki megérinti a kör az ellenfél győzött egy pontot a csapata , és a játékosok mindkét oldalon , akik ki vissza a játékba . Az első csapat kap 10 pontot nyer .
Sang Chill Bazi : Matton

Sang Chill Bazi ( Pebble Games) egy játék, a lányok , hogy hasonlít a nyugati játék bubi . Két szakaszból áll a játék . Az első felében a játék , minden játékos választ öt kavics. A lányok , hogy ki megy először , gyakran egy változata a ” sziklák, papír , olló “, és hogy a játékos hozza négy kavics a földön. Megpróbálja dobd fel az egyetlen megmaradt apró kavicsos és megragad az egyik a kavicsok a földre anélkül, hogy elveszítené az eredeti kavics . Következő , ha ő sikeres felvette egy kavicsot , majd megpróbál , hogy vegye fel a két , ​​majd három és végül mind a négy . Ha a lány elmulasztja bármely ilyen fordulat, akkor az ő ellenfele kap egy esélyt, hogy próbálja meg a készség . Ha egy lány sikeresen felvette a kavicsokat az első körben , majd a kihívás , a második szakaszban , hogy vegye fel a két kavics egy időben, majd a három egyszerre , és végül négy . A lány, aki befejezi a szakaszában a győztes . A játék néha véget brutálisan a vesztes . A győztes az a lehetősége dobált fel egy kavicsot , és csípés ellenfele kezét , míg a kavicsos földet ér . Ez a csípés ismétlődik mind az öt kaviccsal.

You must be logged in to post a comment.